टेलिकमको पोस्टपेड मोबाइलमा अनलाइनबाटै कसरी लिने रोमिङ सेवा ?

दर्पण दैनिक २ श्रावण २०८०,१३:०३
post

काठमाडाैं । नेपाल टेलिकमको पोस्टपेड मोबाइलमा पनि अब अनलाइनमार्फत वा युएसएसडी (USSD) कोडबाट रोमिङ सेवा Active गराउन सकिने भएको छ । आफ्नो मोबाइलबाट *1415*7# डायल गरेर प्राप्त निर्देशन अनुसार रोमिङ सेवा प्राप्त गर्न सकिन्छ । यस अनुसार यो सेवाका लागि कम्पनीको काउन्टरमै पुग्नुपर्ने यस अघिको बाध्यता अब हटेको छ ।

यो भन्दा पहिले नेपाल टेलिकमको नजिकको काउन्टरमा गई रोमिङ सुविधा उपलब्ध गराउन अनुरोध गरिएको फारम भरेर सेवा Active गर्नसकिने व्यवस्था थियो । यद्यपि अहिले पनि आफूलाई सहज लागेमा काउन्टरबाट पनि सो सेवा उपलब्ध हुन्छ ।

विदेशमा हुने ग्राहक महानुभावहरुले रोमिङ सुविधाका लागि roaming.support@ntc.net.np मा नेपाल सरकारबाट जारी भएको परिचय पत्रको स्क्यान प्रति र सोही ईमेलबाट प्राप्त हुने फारम भरी सोको स्क्यान प्रति पठाएर सेवा सुचारु गराउन सकिन्छ । माथिका दुवै अवस्थामा सेवा सुचारु गराउन कम्तीमा ५ हजार रुपैयाँ Advance Credit Limit सञ्चित हुनुपर्दछ ।

अन्य देशमा समेत नेपाल टेलिकमकै मोबाइल नम्बर प्रयोग गर्न सकिने सुविधा नै अन्तर्राष्ट्रिय रोमिङ सेवा हो । यो सुविधा लिएपछि विदेश गएको समयमा पनि नेपाल टेलिकमकै मोबाइल नम्बर (सिम) प्रयोग गरी कल गर्न र उठाउन, इन्टरनेट चलाउन तथा एसएमएस पठाउन र प्राप्त गर्न सकिन्छ ।

प्रिपेड मोबाइलमा भने यो सुविधा पहिलेदेखि नै उपलब्ध थियो । प्रिपेडमा पनि रोमिङ सेवा लिनका लागि मोबाइलबाट *1415*7# डायल गरेर त्यहाँ उपलब्ध रोमिङ सेवा सुचारु गर्ने विकल्प छनौट गर्नुपर्छ। त्यसैगरी नेपाल टेलिकम एपको प्रयोग गरेर पनि यो सेवा सुचारु गर्न सकिन्छ । तर यी कार्य नेपालबाट विदेश भ्रमण गर्नु पहिले नेपालमै भएको समयमा गर्नुपर्छ ।

ग्राहक प्रिपेड मोबाइल सहित विदेशमै भएको अवस्थामापनि रोमिङ सुविधाका लागि roaming.support@ntc.net.np मा नेपाल सरकारबाट जारी भएको परिचय पत्रको स्क्यान प्रति र सोही ईमेलबाट प्राप्त हुने फारम भरी सोको स्क्यान प्रति पठाएर सेवा सुचारु गराउन सकिन्छ ।

सम्बन्धित खबर

post

लोप हुँदै जुनेलो खेती

१९ माघ २०७९,०८:३२
post

टर्की पालनबारे जानाकरी

६ फाल्गुन २०७९,२०:४६
post

बजेट कार्यान्वयन निराशाजनक

१७ फाल्गुन २०७९,०८:२४
post

चैतदेखि बैंकको ब्याजदर घट्ने

२५ फाल्गुन २०७९,१२:१२
post

घट्यो हवाई भाडा (सूचीसहित)

२१ चैत्र २०७९,१९:१४
post

इसेवाले ल्यायाे एकमा ४ अफर

२२ बैशाख २०८०,०८:३७
post

बजेट भाषण २०८० /०८१ (LIVE)

१५ जेष्ठ २०८०,१६:३१
post

कुन मन्त्रालयलाई कति बजेट ?

१६ जेष्ठ २०८०,०८:४१
post

आयकरमा नयाँ व्यवस्था

२० जेष्ठ २०८०,१४:४६
post

संसद्‌मा आजदेखि बजेट छलफल

२१ जेष्ठ २०८०,०६:३७
post

ग्लोबल आईएमई बैंक सम्मानित

२५ जेष्ठ २०८०,२१:१७
post

तरकारी र फलफूलको आयात घट्यो

३१ जेष्ठ २०८०,०६:५२
post

कुन बैंकको नाफा कति ?

२२ श्रावण २०८०,०८:५३
post

विनोद चौधरीलाई एशियन अवार्ड

३१ श्रावण २०८०,१९:४९
post